3 dienų turistinė kelionė baidarėmis ir plaustais Dubysos upe.

Dubysa – viena gražiausių Lietuvos upių, kuri prasideda Šiaulių raj., ties Rėkyvos ežeru. Teka įspūdingu slėniu per 3 regioninius parkus: Kurtuvėnų, Dubysos ir Panemunių. Upės pakrantėse puikuojasi daug piliakalnių. Dubysa ties Seredžiumi įteka į didžiausią Lietuvos upę Nemuną.

Penktadienis. Atvažiuojame ir įsikūriame sodyboje. Autentiška senove dvelkianti šiais metais restauruota sodyba įsikūrusi nepaprasto grožio Dubysos slėnyje. Sunku būtų rasti geresnę vietą poilsiui gamtoje: tarp miškingų šlaitų atsiveriantis slėnis skleidžia ramybę ir gerą aurą. Akmeninė Maslauskiškių malūno užtvanka, esanti aukčiau sodybos, žada įdomią iškylą baidarėmis ir plaustais. Vakare pagal seną mūsų tradiciją – bendra vakarienė, o taip pat pirties malonumai. Retas svečias atsisako išbandyti kaimišką pirtelę, kurioje malonu ne tik pasikaitinti, bet ir pasivanoti beržinėmis vantomis.

Šeštadienis. Labas rytas sako Jums kavos puodukas bei laukiančios baidarės. Plaukimo trasa prasideda nuo sodybos, upe pasroviui iki Ariogalos smėlio karjero. Už 2 km įteka Lelyko upelis, ant kalno yra Betygalos miestelis. Dar už 2 km. kairėje pusėje yra Pakalniškiai. Pasroviui žemyn už 7 km. kairėje pusėje – Vandžiai, dešinėje – Kalniškiai. Kiek žemiaiu Upytės upelio santakos tūno didelis Barsukalnio piliakalnis. Dar už 6 km pasieksime Ariogalos smėlio karjerą, kurio kairiajame šone finišuojame. Šiame karjere labai švarus vanduo bei daug įvairų žuvų, kurios vilioja žvejus. Grįžtame į sodybą. Vakarotume jaukioje terasoje, aplink sodyba graži pieva bei žaidimų aikštelė. Vakare pasikaitinti vėl mus kvies kaimiška pirtelė, o atsivėsinti galėsime tiesiai Dubysos upėje.

Sekmadienis. Po pusryčių išvažiuojame su autobusiukais į Dubysos aukštupį, iš kurio plauksime į sodybą. Startuosime Kušleikiuose, labai gražioje upės pakrantėje. Kiek atokiau nuo upės, už 3 km, yra Pasandravys, poeto Jono Mačiulio (Maironio) tėviškė. Vėliau priplauksime Bralinskus. Upėje daug seklumų, sąvartų, staigių posūkių. Už 6 km iš kairės pusės įteka Luknės upelis Nuo šios vietos iki kelionės finišo, sodybos – 7 km. Prieš pasiekiant sodybą gausime adrenalino nusileidžiant Maslauskiškių malūno užtvanka. Tai graži vieta bendrai žygio dalyvių nuotraukai.
Šestadienio dienos plaukimo ilgį galima rinktis 17 km arba 20 km.
Sekmadienio dienos plaukimo ilgį galima rinktis 15 km arba 18 km.

Sodyboje iki 50 miegamų vietų. Šalia įrengtas kempingas palapinėms.

Sodyba randasi adresu : Burbiškiai 10, Betygalos sen., Raseinių r. sav. čia: https://goo.gl/Hb8kEt

 

 
Call Now Button