Raudondvaris dvaras – Kulautuva

Ko gero labiausiai pamiršta vandens turizmo mylėtojų ir pabandysime atsiprašyti!

Startas: Raudondvaryje, Topolių g. gale „Raudondvario mažųjų laivų prieplauka“
https://goo.gl/sDvIoQ arba https://goo.gl/maps/nx9dnJotzZ62

Patogu atvykti į startą ir palikti automobilį, arba atvykti į Raudondvario dvarą ir palikus automobilį aplankyti Raudondvario dvarą bei pėstute nusileisti miško taku iki Nevėžio prieplaukos (700 m.).
Nevėžis – vidurio Lietuvos upė, dešinysis Nemuno intakas. Prasideda netoli Grybulių Anykščių raj., 6 km į pietryčius nuo Troškūnų. Teka į šiaurės vakarus pro Raguvą, per Panevėžį, žemiau Berčiūnų pasuka į pietus ir vingiuoja Nevėžio žemuma pro Naujamiestį, Krekenavą (Panevėžio rajonas), per Kėdainius, pro Babtus. Ties Kėdainiais upė kerta Šiaulių-Jonavos geležinkelį. Įteka į Nemuną 199 km nuo jo žiočių, ties Raudondvariu (Kauno raj.), kur nutiestas Raudondvario tiltas.

Nevėžiu plauksime nuo prieplaukos 4 km. ramiu, daugiau stovinčiu vandeniu bei sukaupus visas jėgas įsiveršime į Nemuną bei juo besidarydami į dešinę kur gražus matysis Šilelio kaimas, plaukiant toliau. Nemunu kairiajame krante Kačerginė. Paplaukus 5 km. bus kr. Krante Zapyškis. Jau nuo XVI a. čia buvo Sapiegų dvaras, Jo lenkišką pavadinimą “Sapiežinski” vietiniai gyventojai sulietuvino į Zapyskį. . Zapysškyje prie pat Nemuno stovi Šv. Jono ansktyvosios gotikos bažnyčia statyta 1578 m. Plaukiame toliau ir prieš mus artės mūsų finišas Kulautuvos mažų laivų prieplauka.

Finišas: Kranto g. 73B, Kulautuva, Kulautuvos sen., Kauno r. sav. https://goo.gl/lRqTff

Viso busim nuplaukę: 13,5 km

Registracija ir apmokėjimas https://www.facebook.com/Vandensturistai/ renginiuose.

Call Now Button