Iš Kauno ir kitų Lietuvos vietų suvažiuojame į poilsinę įsikūrusią ant Baluošo ežero kranto. Sodyba apsupta Aukštatijos nacionalio parko miškų, įsikurusi Bubulių kaime. Nepaprastai gražia gamta bei ramumo dvelkiantis Baluošo ežeras kviečia išsimaudyti. Atvykus įsikuriame dviviečiuose, triviečiuose, keturviečiuose kambariuose per tris sodybos pastataus. Šeimininkas užkurs labai karštą, rusišką pirtį, iš kurios išsikaitinus atsivėsinti skubėsim į Baluošo ežerą. Dideliame priepirtyje galima ilgai vakaroti 🙂 .

1 dienos plaukimas. Ryte, po pusryčių, iš sodybos išplauksime baidarėmis. Pasiimsime tik atsarginių rūbų, maisto pietums bei gėrimų. Visus daiktus paliksime sodyboje, būkite ramūs, jie niekur nedings , visus namukus galima rakinti, sodyboje visada yra šeimininkė Bronė. Šiandien aplankysime seną Šuminų kaimą, kuriame buvo filmuotas “Tadas Blinda”, gal ir patį Tadą Blidą sutiksime…, vėliau aplankysime unikalią vietą – ežerą ežere, toliau plaukiame Baluošykščiu – Skregždos upeliu – Srovinaičiu – Srovės upeliu iki Ginučių kaimo. Čia yra parduotuvė, alaus baras, pasimaudysime po vandens malūno kriokliu. Persinešę baidares per kelią plaukiame į Almajo ežerą, Almajos upeliu pasiekiame Asėko ežerą. Čia darysime pietus, pailsėsime. Toliau Asėkos upeliu priplaukiame Linkmeno ežerą. Negalime praleisti progos, reikia apsilankyti Linkmenų piliakalnį, kur kryžiuočių laikais stovėjo medinė pilis ir Ladakalnį, nuo kurio atsiveria nuostabi panorama. Čia mūsų šios dienos finišas. Su autobusu grįžtame į sodybą. Vakare vėl lekiame į pirtį.

2 dienos plaukimas. Papusryčiavę išvažiuojame su autobusu į startą „Bukos“ upėje. Šios dienos maršrutas bus tik Bukos upe, grįžtant į sodybą Baluošo ežeru. Pusiaukelėje stosime pietauti. Bukos upe bus daug posūkių, išvirtusių medžių, gražių mažų kaimelių, kuriuos matysime iš labai arti…Dažnai keičiasi krantai iš misko į žolynus ir atvirkčiai. Finišas bus išplaukus iš Bukos upelio į Baluošo ežerą, dešinėje pusėje. Už 3 km. ežeru paplaukus pamatysime mūsų sodybą. Gaila, bet žygis baigiasi….., suvalgome likusį maistą, susidedame daiktus ir važiuojam namo.
Sodyba talpina iki 50 žmonių. Veiklos po plaukimų galima sugalvoti įvairiausios – tinklinis, krepšinis, žvejyba, kelionės į Bitininkystės muziejų ar atrakcijos miške aplankant pilkapius .

DOVANA GRUPEI – ­ŽYGIO KOMPAKTINIS DISKAS

Call Now Button