zemelapisŠirvintos upė – ilgiausias ir gražiausias Šventosios intakas, ilgis – 128 km. Maršrutas driekiasi Širvintų, Jonavos ir Ukmergės rajonais. Upė labai vingiuota. Vidutinis nuolydis – 1 m/km. Žemupyje (nuo žiočių ir 26 km aukštyn) didžiausias nuolydis –1,32 m/km. Vagos plotis – 10–12 m, vidutinis gylis 0,8–1,2 m. Kliūtys: rėvos, seklios brastos, dideli akmenys, staigūs posūkiai. Slėnis siauras. Upės vanduo švarus, o krantai mažai apgyvendinti, todėl lengva rasti vietą stovyklavietei.

Į Širvintą įteka ir daugybė intakų. Kai kuriuos per krantuose suvešėjusius medžius ir krūmokšnius plaukiant sunku net pastebėti – jie maža srovele įsruvena. Žaluma apglėbti Širvintos intakai – Augūnė, Kabarkšta, Malka, Medinė, Kertuša, Sėmenys, Šeškupė, Šiūra, Ūdara, Verbyla, Viesa, Vilkesa, Apušė, Beržė, Juodė, Tola..

Nuo Vindeikių krantai aukštesni ir statesni. Kraštietis žurnalistas Petras Naraškevičius knygoje „Alksniai prie Širvintos“ rašė: „Upės krantai vietomis gana aukštai pakilę, skardžiai pasistengė taip apsikaišyti medžiais ir krūmais, kad ir norėdamas pro tankmę keliautojas negali įžiūrėti, kas ten toliau, už medžių ir krūmų. Plauki upe tarp gražių gyvų sienų, kartais girdėdamas karvės maurojimą, kartais šunų lojimą ar žmonių balsus, bet nieko gyvo ant kranto nematydamas. Tik supliukši prie nuskendusio kelmo žuvis, tik nuplaukia palikdamas sujudinto vandens taką jaunutis bendras, tik krekėdamos pakyla iš ramios sietuvos antys ar sučerška tankiuose krūmuose ilgauodegė šarka.“

Maršrutas plaukimui: Atvykstame į sodybą prie Širvintos upės. Čia sodyboje – vienkiemyje, esančiame nuostabiame Lietuvos kampelyje ideali vieta apsistoti norit 2 dienas plaukti Širvintos upe. Sodybos slėnyje galima statyti palapines arba nakvynė nameliuose. Atstumus plaukimui galima ilginti, arba trumpinti.

1 diena. Žemosios Viesos – Sodyba 17 km.
2 diena. Sodyba – Juodonys – 16 km.

Call Now Button